- Загальний опис:
У переліку перспективних спеціальностей напрям "інформаційні технології" (Information Technologies, IT) займає особливе місце. Ця галузь вже змінила світ і продовжує відігравати провідну роль в його подальшій зміні. Без комп'ютерів нам вже не обійтися, і люди, які на них знаються - скрізь нарозхват.
У їхніх головах цифри, алгоритми та оригінальні ідеї складаються в корисні, прості і доступні програми, здатні полегшити життя мільйонам користувачів персональних комп'ютерів. Програміст - одна з найзатребуваніших та високооплачуваних професій сучасності.
Попит на ринку праці на програмістів високий, але і конкуренція відповідна. Знайти цікаву і високооплачувану роботу вам вдасться лише в тому випадку, якщо ви знаєте свою справу "на відмінно". Однією з найскладніших в програмуванні вважається розробка системного програмного забезпечення - сервісів, які управляють компонентами обчислювальної системи (процесори, комунікаційні та периферійні пристрої), а також тих, які призначені для забезпечення функціонування і працездатності всієї системи (завантажувачі, операційні системи, драйвери пристроїв і т. д.).
Творці і "кодувальники"
Інший фронт робіт для програмістів - розробка і створення програмного забезпечення (ПЗ), що пропонує певні послуги користувачам (текстові редактори, бухгалтерські програми, ігри, ПЗ для систем відеоспостереження, бази даних і ін.). Вимоги до таких програмістів залежать від потреб працедавця: від базового знання найпопулярніших мов програмування (Delphi, Java, С++ і ін.) і уміння усунути несправність будь-якої оргтехніки до таких рідких навичок, як розробка Lotus Notes, знання Winsock, Wininet, ATL, STL і так далі
Надзвичайно потрібні також фахівці, які готові програми (в основному "1С: Бухгалтерія", "1С: Склад" і т. д.), адаптують вже під особливості конкретного підприємства.
- Освіта:
Здобути освіту програміста можна в таких ВУЗах:
КНУТД, КПІ, Киево-Могилянська академія, а також інших ВУЗах якщо є факультет ІТ-технологій
Web-програмісти
Інтернет з кожним роком розвивається усе більш активно, і не мати свого web-сайту для організації – вже просто несерйозно. Відповідно неухильно зростає потреба в професіоналах, здатних створити сайт і забезпечувати його технічну підтримку. Традиційні вимоги до веб-сервер-програмістів: знання PHP, MYSQL, Javascript, HTML, DHTML, CSS, XML і так далі .Частенько програмістам доводиться займатися і web-дизайном.
У цій роботі є один мінус - через деякий час обов'язки штатного web-фахівця зводяться до оновлення контенту, усунення помилок і написання нескладних скриптів. Якщо ви - творча людина і любите працювати самостійно, то краще обговорити умови роботи і обов'язки заздалегідь. Інший варіант - знайти місце в компанії, яка професійно займається розробкою web-сайтів на замовлення.
Кар'єра
Багато програмістів вважають за краще не працювати у штаті компанії, а бути фрілансерами (тобто "вільними художниками") і виконувати разові замовлення, не виходячи з будинку. Фрілансер отримує винагороду, яка безпосередньо залежить від складності проекту. За типове завдання, виконання якого займає два-три дні, можна отримати $ 200-400. Верхня межа оплати може бути надзвичайно різною ($ 3000 і вища). Плюс цього способу роботи в тому, що можна одночасно виконувати декілька завдань різних працедавців заробляючи, таким чином, набагато більше.
- Мінуси професії:
Те, що зрозуміло програмісту, не завжди зрозуміло користувачеві доводиться багато пояснювати,
Трапляється працювати в авральному режимі,
Робота за комп'ютером погано позначається на здоров'ї,
І тут знаходиться місце рутині,
Професія накладає відбиток на характер.
- Де працює програміст:
Науково-дослідні центри,
IT-компанії,
Організації, які в свій структурі увазі відділи програмістів (або штатну одиницю).
Очень познавательно написано
ВідповістиВидалити